Lise Eğitimleri

Lise Eğitimleri

Lise Eğitimleri

Sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, ve özel şirketlerin kurumsal sistemlerini desteklemek üzere eğitimler, projeler ve organizasyonlar bazında destek olan Seena Proje, lise öğrencilerine de yönelik eğitim programlarını hazırlamıştır. Bu bağlamda düzenlenecek eğitimler “Sivil Toplum Eğitimleri” başlığında “Gönüllülük”, “Gönüllü Yönetimi”, “Savunuculuk-Lobicilik”, “Dernek Yönetimi”, “Sivil Düşün”, “Sivil Okur-Yazarlık” eğitimleri verilecektir. Bu eğitimler sayesinde lise öğrencilerinin bakış açıları milli birlik, hayırseverlik, yardımseverlik duyguları ile pekiştirilerek, lise sıralarından itibaren hayırseverlik projeleri desteklenecek, aynı zamanda üniversite eğitimlerine kadar iletişim, özgüven bağlamında yetiştirileceklerdir. Bunların yanısıra, yurtdışı eğitimi düşünen lise öğrencilerini bu eğitimler, başvuru süreçlerinde ön plana çıkaracaktır. Eğitimler sonrasında, çeşitli sivil toplum kuruluşları ile atölyeler düzenlenecek ve dileyen öğrenciler için referans olunarak, sivil toplum kuruluşları tarafından verilecek olan eğitimlere girmeleri sağlanacaktır.

Gençlerin özgüvenli, katılımcı ve ülkesini projelerle, sivil toplum çalışmaları ile uluslararası arenalarda savunarak aktif olmalarını hedefleyen Seena Proje, eğitimler sonunda dileyen okullarla ulusal, uluslararası projeler bağlamında da liselerimizin destekçisi olacaktır.

Tüm bu eğitimler demo eğitim ile birlikte verilmektedir. İlk gerçekleştirilecek eğitimler lise öğrencilerimize Seena Projenin hediyesi olurken, 6 modüllük “Sivil Toplum Eğitimleri” eğitim paketi her lisenin ihtiyacı doğrultusunda şekillendirilerek ücretlendirilecektir. Her eğitim sonrası öğrencilerimize “katılım belgeleri”, liseler ile ortaklık sözleşmesi imzalandığı takdirde, katılımcı lise logosu ile beraber “katılım sertifikası” verilecektir.