Proje Eğitimi

Proje Eğitimi

Proje Eğitimi

Sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, ve özel şirketlerin kurumsal sistemlerini desteklemek üzere eğitimler, projeler ve organizasyonlar bazında destek olan Seena Proje, derneklere/vakıflara/kurumlara proje eğitimleri vermektedir.

Derneğin/vakfın/şirketin olmazsa olmazıdır. Her kurum, kendi bünyesinde ya gönüllülerle ya profesyonel çalışanlarla kendine bir proje ekibi oluşturmaya çalışır. Ancak, bu alanda çalışan, eğitimlerini tamamlamış, profesyonel çalışanlara çok rastlanmamaktadır. Genel olarak, ya gönüllüler içinden aktif olan kişiler proje alanına kaydırılmış ya da geleneksel öğrenme metotları dahilinde usta-çırak ilişkisi ile proje yazma öğrenilmiştir.

Şirketler ise, başka departmanlardaki kişileri, kurumsal sosyal sorumluluk departmanına geçirerek, profesyonel bir çalışma ortamı oluşturmaya çalışır ancak eğitimleri olmadan ve proje yazma tecrübesi oluşmadan, proje departmanları işlevini gerçekleştiremeyecektir. Bu bağlamda, proje yazma eğitimleri Seena Proje Danışmanlık tarafından, derneklerin/kurumların/vakıfların ihtiyaçları, vizyon ve misyonları dahilinde eğitim paketleri şeklinde hazırlanarak gönüllülere/profesyonellere yönelik verilmektedir.

Bu eğitimler sonucunda, Seena Proje Danışmanlık olarak, eğitimi alan kişilerin eğitim sürecinde bir tane proje yazmasını teyit etmekteyiz. Kurumlar dilediği takdirde o projeleri gönüllüler/çalışanlarından alabilir, dilerse uygulamasına izin vererek, eğitimi alan kişiye verebilmektedirler.
Eğitim süreleri, 10 ila 40 saat arasında değişkenlik göstermektedir.